Női kézilabda BL: Itthon védheti meg a címét az ETO

20130511_0004_SZM640

Ambros Martín, a győri női kézilabdázók egyébként nem csak hozzáértő, hanem rendkívül szimpatikus mestere szerint, két nap alatt két döntőt játszanak. Jobban összefoglalni talán nem is lehetne azt, ami ma és holnap a friss Magyar Kupa-győztesre vár, avagy figyelem, eljött az idő, Budapesten csatázik Európa (egyben a világ) legjobb négy női csapata a Bajnokok Ligája győzelemért.

Első ízben láthatjuk a hölgyeknél is ezt a lebonyolítási formát, korábban ugye az oda-visszavágós rendszer működött – felejthetetlen például a tavalyi finálé, amelyben végre valahára révbe ért az ETO, egyúttal a sportág szerintem legcsodálatosabb alakja, zsenije, Görbicz Anita szülővárosában, Veszprémben magasba emelhette a legrangosabb klubtrófeát. A nyomás hatalmas, elvégre a címvédő státusz éppúgy kötelez, mint a hazai környezet, mindazonáltal hiszem, hogy a profi játékosok a pályán tudásuk legjavát adják. Heidi Lökke, a Győr fenomenális norvég beállója a következőt nyilatkozta az EHF-nek: „Tudom, hogy mindenki a Győrt tartja a favoritnak, de ez engem nem érdekel. A kézilabda egy jó buli, ezért imádom. Azért jöttem ide is, hogy élvezzem a játékot, élvezzem a nagyszerű mérkőzéseket, és győzelmeket arassak remek csapatommal. Mi soha nem vagyunk elégedettek, mindent meg akarunk nyerni.” Ehhez nincs mit hozzáfűzni. Talán csak annyit: erről szól a sport, ezért is imádjuk.

Női kézilabda Bajnokok Ligája, Final Four, Papp László Aréna, Budapest

Elődöntő (szombat)

Győr–FC Midtjylland, 15.00 – (Tv: Digi Sport 1, M1)

Vardar Szkopje–Buducsnoszt Podgorica, 17.30 – (Tv: Digi Sport 1)