A medencében is az elsők között a debreceniek

gal5A Magyar Egyetemi és Főiskolai Országos Bajnokság úszóversenyét (MEFOB) 2014. november 23-án rendezték meg Budapesten, a Császár Béla Komjádi uszodában.

A verseny első fordulója 2014. november 20-án megrendezett Debreceni Egyetemi Kupa úszóversenye volt, ahol 27 debreceni egyetemista jutott tovább a budapesti bajnokságra. A Debreceni Egyetem képviselői egyénileg több versenyszámban is dobogós helyezést értek el.

Szenes Mátyás ezüstérmes lett 50 méteres férfi gyorsúszásban, a világcsúcstartó Senánszky Petra pedig aranyérmet szerzett női gyorsúszásban 50 méteres távon. Papp Márk, aki a Debreceni Sportcentrum-DSI igazolt versenyzője, Gyurta Gergely mögött végzett második helyen 400 méteres gyorsúszásban.

Az utolsó versenyszám az intézmények közötti 10×50 méteres gyorsváltó volt, amelyen 16 csapat indult. A Debreceni Egyetem a tavalyi eredményhez mérten az előkelő 4. helyen végzett.