A Kommunikáció- és Médiatudományi Tanszék oktatói és hallgatói a 2018-as Kutatók Éjszakáján az összeesküvés-elméletek világába kalauzolták a középiskolásokat és tanáraikat. A teltházas rendezvényen 17 órától marketinges szempontú bemutatót tartott Oláh Szabolcs, téma volt az összeesküvés-elmélet és a fan fiction kapcsolata Molnár-Kovács Dorottya előadásában, és megtudhattuk azt is, hogy Keszeg Anna szerint milyen szerepet kapnak az összeesküvések a kortárs szorzatokban.
A rejtélyes összefüggések világába a tanszék más területen is betekintést kínált. Több oktató is tagja a DETECt nevezetű nemzetközi krimi- és médiakutató programnak (http://www.detect-project.eu), ezt mutatta be Kálai Sándor és Mészáros Péter.
Az előadásokat Keszeg Anna és Molnár–Kovács Dorottya workshopja követte, ahol a diákok kisebb csapatokba szerveződve egy előzetesen felvázolt sorozatötletből írtak forgatókönyvet. A játékos és kreatív feladatot a szak hallgatói segítették. A terveket csapatonként, storyboard segítségével prezentálták a középiskolások.
„A programok kialakításakor elsődleges szempont volt az, hogy ösztönözzük a diákok önálló és kritikus gondolkodását” – mondta el Keszeg Anna, a program témafelelőse. „Fontosnak tartottuk, hogy betekintést adjunk a gyakorlatorientált kommunikáció- és médiatudomány képzésbe. Ezért középiskolás vendégeinket a helyszínen megismertettük a tartalomkészítés folyamataival is: a diákok bekapcsolódhattak a rendezvény archiválását szolgáló operatőri- és vágói munkába.”
„Jó volt látnunk, hogy a beharangozó kampányunk sok középiskolást elért és vonzott. Izgalmas volt együtt dolgozni a diákokkal, a szünetekben pedig médiafogyasztási szokásaikról és továbbtanulási terveikről is beszélgettünk. Remélem, örülni fognak az ajándékainknak: a helyszínen készült fotókat már elküldtük nekik köszönőlevélben, a programról készült kisfilm munkálatai pedig hamarosan lezárulnak” – értékelte a rendezvényt Gilchrist Jonathan hallgató, aki maga is a szervező stáb aktív tagja volt.