A blog szerkesztőségében tízen dolgoznak azért, hogy több felületen, minőségi tartalmat készítsenek a DVSC szurkolók számára. A Facebookon már a 4000 követőt is meghaladták és a YouTube-on is közelednek az 1000 feliratkozóhoz. Céljuk a szurkolók tájékoztatása, saját véleményük kifejtése a DVSC aktualitás történéseiről. Emellett heti rendszerességgel részt vesznek a Semleges Térfél YouTube-csatornájának beszélgetésein, ahol megvitatják a magyar labdarúgás jelenlegi helyzetét.
Honnan jött az ötlet, hogy megalapítjátok a LokiBlogot? Milyen céllal vágtatok bele?
A blogot Látens alapította 2010-ben, azzal a szándékkal, hogy vitaindító gondolataival előremozdítsa a debreceni labdarúgás ügyét. Ekkor a hazai sportblogok fénykorukat élték, melyhez a Nemzeti Sport a “Népsport blog” felületen akkor kiváló platformot nyújtott a bloggerek számára, ráadásul a minőségibb írások rendre megjelentek az NSO főoldalán is. Akkoriban szinte az összes hazai élvonalbeli csapatnak volt aktív szurkolói blogja, ebbe a sorba kapcsolódott be annak idején a LokiBlog is. Az évek során összesen 15 blogger fordult meg nálunk, jelenleg heten írunk cikkeket, közülük a két legrégebbi tag JuveFan 2012-ben, Csibu pedig 2013-ban csatlakozott a bloghoz. Úgy éreztük, fontos, hogy a 2014-ben már hétszeres bajnokcsapat képviselve legyen a hazai sportblogok között. A Népsport blog megszűnése miatt számos kiváló sportblog megszűnt, de inspiráló volt látni az olvasóink aktivitását és fokozódó érdeklődését, így saját honlapon folytattuk tevékenységünket.
Az induláskor gondoltátok volna, hogy több követőtök lesz nyolc év elteltével, mint ahányan egy átlagos meccsen vannak a stadionban?
A fejlődés nehezen indult, a Facebook oldalunkkal csak 2014-től kezdtünk komolyabban foglalkozni, innentől mérhető a közösség rohamos növekedése. Az első ezer követő elérése volt a legnehezebb, utána minden ment magától. Az, hogy többen olvasnak minket, mint ahányan kilátogatnak a mérkőzésekre, nem a mi érdemünk, sokkal inkább annak a folyamatnak köszönhető, hogy ma már egyre kevesebben mennek NB I-es mérkőzésekre. Az Oláh Gábor utcai stadionban például a 2011-12-es és a 2013-14-es szezonban is elértük a hétezres átlagnézőszámot és a legnehezebb időszakban is több mint 4500 fős átlagnézőszámról beszélhettünk. Ma már ez a szám három- és négyezer között mozog, igaz, a tendencia lassú emelkedést mutat. Örülnénk, ha a nézőszám tovább emelkedne, így ott többen lennénk, mint az állandó követőink száma – aminek egyre nagyobb létszámára azonban természetesen büszkék vagyunk.
Mennyi időt vesz igénybe a LokiBlog egy átlagos hetedből? Nehéz időt fordítani rá a munka és a magánélet mellett?
Egy-egy cikk vagy videó elkészítése átlagosan 3 órát vesz igénybe, az adatgyűjtést és ötletelést nem beleszámítva, így cikkszámtól és cikktípustól függ. Ha számszerűsíteni akarom, akkor 5-10 óra/hét – de ez szerkesztőségen belül is igen változó. Mivel hobbiként tekintünk a blogra és szívesen készítjük a tartalmakat, nem mondanám nehéznek, valahol mindig találunk rá időt. Persze van, hogy a család, a munka vagy az egyetem fontosabb, de ezért jó, hogy több szerkesztővel dolgozunk: ilyenkor tudjuk pótolni az ideiglenesen kieső kollégát.
Szerkesztőségen belül önkéntes alapon vállaljátok a feladatokat, vagy van valami rendszer, ami alapján be van osztva, ki mit csinál?
Vannak állandó rovataink, amit előre felosztunk egymás között, vagy aminek van külön rovatfelelőse (ilyen például a kézilabda) és vannak ritkábban megjelenő rovataink, ahová önkéntes alapon írunk. Törekszünk rá, hogy senki ne kötelező feladatként tekintsen a blogra, így megőrizhetjük motivációnkat és könnyebben tekintünk rá kreatív alkotói tevékenységként.
Számodra melyik volt a legemlékezetesebb Loki-meccs, amit a helyszínen láthattál?
Nem tudnék konkrétan egyet kiemelni. A Kecskemét elleni stadionbúcsúztató, az első meccsek a Nagyerdei Stadionban, az MTK elleni 3-3-as MK-döntő, a 2008-as Fehérvár elleni kupameccs Djurica öngóljával, a BL-selejtezők és csoportmeccsek, vagy az idei Paks elleni meccs Bódi szögletgóljával más-más okból kifolyólag mind örökké emlékezetes marad – és szerintem még jó pár mérkőzéssel tudnám folytatni a sort.

Milyen a kapcsolatotok a DVSC-vel?
Jelen pillanatban semleges. Én éveken át sajtóakkreditációval jártam a mérkőzésekre, így van személyes kapcsolatunk is a klubbal, de nehezen fogadják a kritikát, mert más nézőpontból látják a klub és a csapat, a játékosok és a szurkolók helyét és helyzetét. Úgy gondolom, fontos lenne a szurkolók és a klub közötti kapcsolat erősítése – akár a LokiBloggal, akár anélkül. De a negatívumok mellett látunk pozitív változásokat is, amiknek őszintén örülünk.
Ti informatikusok vagytok végzettségeteket tekintve. Hogy érzed, az évek alatt újságírókká is váltatok?
JuveFannal mindketten a Debreceni Egyetem Informatika Karán szereztük diplomáinkat és igen, mindketten az IT iparban dolgozunk. Véleményem szerint az újságírói szakma minősége hatalmasat zuhant az elmúlt húsz évben, amit testközelből is megtapasztaltunk: korábban én is dolgoztam újságíróként, szakdolgozatom is ebben a témában készült, JuveFan pedig egy ideig a DVSC honlapján is dolgozott szerkesztőként. Az országos sportoldalak a nagyobb megtekintés miatt teljesen elmentek bulvár irányba. Nagyon kevés a szakmai szemmel korrekt és előremutató elemzés. Mondhatni a sportújságírás mint műfaj Magyarországon kihalóban van. Ha nem blogként működnénk, ki merném jelenteni, hogy sportújságíróként is megállnánk a helyünket. De a bloggerség egy teljesen más műfaj, több teret enged a személyes és szubjektív hangvételnek. Így jelenleg semmiképp sem igaz ránk a szó nemes értelmében vett újságíró meghatározás és nem is így gondolunk magunkra.
Képek forrása: LokiBlog